Starptautiskais Soroptimistu klubs “Ogre-Ķegums”  jau ilgus gadus uztur draudzīgas saites ar S.I. Cirencester & District Soroptimistu klubu Lielbritānijā. Vienā no kopējās tikšanās reizēm  iepazināmies ar Soroptimistēm no Itzehoe, Vācija.

Šī gada  20. septembrī mūsu kluba prezidente – Ināra Vītola un kluba biedres – Jana Krūmiņa un Edīte Uršuļska devās uz Sadraudzības nedēļas nogales pasākumu (“Friendship Weekend”) Itzehoe pilsētā, Vācijā. Pasākumā piedalījās dāmas no – Latvijas, Lielbritānijas,  Dānijas un Vācijas.  Viens no galvenajiem notikumiem, kur piedalījās Soroptimistes  – Itzehoe Soroptimistu kluba prezidentes maiņas ceremonija. Šis ir īpašs brīdis katram klubam, kad tiek aizdegtas dzeltenas un zilas sveces, tiek runāts par Soroptimistēm visā pasaulē, prezentēta atskaite par iepriekšējās prezidentes 2 gadu laikā paveikto. Pasākuma laikā Soroptimistēm no Latvijas bija iespēja prezentēt sava kluba darbību un iepriecināt radniecīgā kluba biedres ar dāvanām no Latvijas. Kopējās sarunās bija interesanti uzklausīt radniecīgu klubu darbības principus, aktuālās tēmas, piemēram, izglītība – analfabētisma mazināšana; veselība – rehabilitācijas darbs ar vardarbībā cietušām sievietēm; labdarības pasākumu organizēšana. Soroptimistu kluba “Ogre-Ķegums” biedres priecājās par iespēju apskatīt skaisto Itzehoe pilsētu un iespaidīgo Ķīles kanālu, kas savieno Ziemeļu un Baltijas jūras. Edīte, Ināra un Jana bija priecīgas gan par sirsnīgo atkalredzēšanos ar S.I. Cirencester & District  Lielbritānija kluba biedrēm – Jackie Gloyn un Linda Hoffen, gan par Soroptimistu kluba Itzehoe biedru viesmīlību. Jaukas un darbīgas sievietes dzīvo Vācijā!

Ir patiess prieks apjaust, ka esam maza daļiņa no lielās pasaules sieviešu organizācijas, kura iegulda lielu darbu, lai uzlabotu sieviešu dzīvi!

Each time a woman stands up for herself, she stands up for all woman.
/Maya Angelou/