Saulainā augusta nedēļā ( 8. – 13. augusts) Ķeguma Tautas namā un Ķeguma pludmalē norisinājās nometne “Latviskās vērtības mūsos…”, kurā piedalījās 13 jaunieši no Ķeguma vidusskolas un 13 ukraiņu bērni, kuri šobrīd par savām mājām sauc Ogres novadu.

Šajās 6 dienās ne tikai mācījāmies latviešu un krievu valodas, bet mācījāmies draudzēties un viens otram palīdzēt. Un mums tas izdevās!

Nometnes laikā aktīvi sportojām, mācījāmies latviešu tautas dejas, radoši darbojāmies, devāmies pārgājienā uz z/s “Dobelnieki”, kur barojām briežus. Pie mums ciemojās biedrība “Dzīvais māls” un kopā ar skolotāju Ainu Zagorsku apgleznojām katrs savu māla zvaniņu.  

Radošajās nodarbībās katrs veidojām savu saulespuķi no kartona, kur katru dienu pierakstījām savas emocijas, veidojām rokassprādzītes no pērlītēm ( latviešu bērniem bija zili – dzeltenas, bet ukraiņu bērniem – sarkanbalti sarkanas). Nākamajā dienā katrs veidojām savu sapņu ķērāju, zīmējām ar akrila krāsām katrs savu mandalu latviskās zīmēs, kā arī pie Ķeguma Tautas nama katrs veidojām savu latvisko zīmi no dabas materiāliem ( čiekuri, puķes, lapiņas, akmentiņi). Piektdienas pēcpusdienā visi kopīgi meistarojām kārumus – saldās biezpienu mājiņas ar selgas cepumiem.

Sestdiena mums bija ekskursijas diena, kad ar vilcienu devāmies uz Lielvārdi, lai iepazītu vēsturiskos faktus “Uldavena” pilī un A.Pumpura muzejā.

Paldies “Starptautiskā Soroptimistu klubs “Ogre – Ķegums”” biedrēm par atbalstu un iesaistīšanos aktivitāšu organizēšanā.

Nometne norisinājās ar projekta “ Atbalsts Ukrainas un Latvijas bērnu un jauniešu nometnēm” atbalstu, kā arī milzīgs paldies par atbalstu uzņēmumam “Fazer”!

Atsauksmes par nometni no bērniem: “Forši, jauki, izcili, jautras aktivitātes, volejbols, spēles, pārgajiens, sapņu ķērājs, man garšoja ēdiens, lieliski, ļoti labi, ļoti jautri, super!”