20. martā Starptautiskais Soroptimistu klubs sadarbībā ar Keguma novada pašvaldību organizēja tiešsaistes diskusiju par ēkas Rīgas ielā 12, Ķegumā nākotni. Diskusijas mērķis bija kopīgi rast piemērotāko risinājumu ēkas Rīgas ielā 12, Ķegumā nākotnes pielietojumam!

Paldies par kuplo atsaucību un iesaisti! Pasākumā piedalījās 26 dalībnieki un interesenti, kam rūp šīs ēkas liktenis.

Diskusijas sākumā prezentējām decembrī aizvadītās aptaujas “Sabiedrības ēka Sabiedrībai” rezultātus, kurā lielāko atzinību guva viedoklis, ka ēkai vajadzētu kļūt par Amatnieku un radošo personību māju.

Tā pat diskusijas laikā pieredzē par dažādu pašvaldību funkciju deleģējuma iespējām dalījās Kristīne Kalēja no “RADI” Jaunjelgavā  un Jaunjelgavas novada tūrisma centrs, kā arī Dita Trapenciere no nodibinājuma “Skola6”. Krista Andersone-Krūmiņa no PPP biedrība “Zied zeme” un koprades telpas “CoLabora Lielvārde” dalījās gan nacionālā, gan starptautiska mēroga pieredzē par koprades telpu attīstības iespējām un nozīmi lauku reģions.

Esam pateicīgas, ka pasākuma ietvaros varējām klausīties pieredzes stāstos no citiem novadiem par to kā šādas ēkas atdzīvināt un dot tām otru elpu, veidojot tās kā sabiedriskas ēkas, kur darboties radošiem cilvēkiem.  Pieredzes stāsti no Cēsīm, Jaunjelgavas un Lielvārdes iedvesmoja visus diskusijas dalībniekus tālākai ieceres virzībai. Ir gūta pārliecība, ka radošās personības, amatnieki, mākslinieki, jaunieši, uzņēmēji, pašnodarbinātie, nevalstiskās organizācijas, kā arī attālinātā darba veicēji var satikties un satiekas koprades mājā.

Diskusijas noslēgumā Ķeguma novada pašvaldības priekšsēdētājs Raivis Ūzuls dalījās ar viedokli par ēkas potenciālu, apstiprinot, ka koprades māja varētu būt piemērotākais risinājums ēkas saturam nākotnē.

Paldies visiem diskusijas lektoriem un dalībniekiem! Turpinām aktīvi iesaistīties, lai reiz ēka Rīgas ielā 12, Ķegumā piedzīvotu durvju atvēršanas svētkus un kļūtu par Sabiedrības ēku Sabiedrībai!

Starptautiskais Soroptimistu klubs “Ogre – Ķegums”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *