Dārza dizaina kursi iesācējiem

Jau no 11. septembra un turpmāk katru trešdienu līdz 22.novembrim Ķeguma dienas centrā notiek Dārza dizaina kursi iesācējiem, kas tapuši pateicoties Ķeguma novada pašvaldības iedzīvotāju iniciatīvas veicināšanas projektu konkursam, kur projektu pieteikumu, lai šādi kursi notiktu, rakstīja Starptautiskais soroptimistu klubs “Ogre-Ķegums” biedres. Atsaucība bija negaidīti liela, nokomplektējās pilna grupa. Arī mūsu kluba biedres apmeklē šo kursu. Kursus vada sertificēta dārza dizainere Ināra Karlapa.

Šobrīd dalībnieces jau apmeklējušas divas lekcijas un apgūst jaunas zināšanas dārza apzaļumošanā un ierīkošanā. Kopumā programmā paredzēts noklausīties 10 lekcijas šādās tēmās – „Dārzu mākslas pamatlicēji Latvijā. Dārzu stili.”, „Dārza plānošana, ierīkošana un zonējums.”, „Kompozīcija dārzā.”, „Zāliens. Augsne un tās tipi. Mulča un komposts.”, „Kokaugi, to vainagu formas un ziedēšanas laiki.”, „Dzīvžogi.”, „Ziemcietes. Pavasarī un vasarā ziedošās ziemcietes.”, „Rudenī ziedošās ziemcietes. Graudzāles. Divgadīgās puķes.”, „Vasaras puķes. Rozes.”, „Augu kompozīcijas dobēs.”.  

11.lekcija paredzēta kā praktiskā nodarbība. Tās laikā dalībnieces, apgūstot teoriju, varēs savas iemaņas parādīt praksē, izveidojot savu skici, zīmējumu, kurā attēlota kāda no pašvaldības publiskām vietām, kurai nepieciešama apzaļumošana, dobju ierīkošana.
Dalībnieču darbus pēc kursu apguves, novembra beigās uz laiku būs iespējams apskatīt Ķeguma dienas centrā.